Z wizytą u Obamy i Lucjana Rydla

5 06 2009 ::

Z lekkim opóźnieniem przyłączam się do dzieło-działkowania i na dobry początek informacja prosto z Waszyngtonu (bez żadnych konotacji politycznych). Otóż, jak się okazuje nasze zainteresowania i pasje względem ogródków wszelkiego typu podziela Michelle Obama. Stąd, jedną z pierwszych “rewolucji”, które wprowadziła w Białym Domu, była zamiana klombów z różami, na rabatki z brokułami i cukinią.

"działka" przy Białym Domu

Na tym jednak nie koniec…Publicznie pochwaliła “community garden”, które według niej urozmaicają monotonię betonu, a przy tym propagują ideę zmiany nawyków żywnościowych.
Z pewnością gdyby Pani Obama wiedziała, jak w naszym kraju rozpowszechniona jest idea, którą tak mocno wspiera, już dawno przekonałaby męża do zniesienia wiz dla Polaków (a przynajmniej dla polskich działkowców :-)
A wracając na rodzimy grunt, że się tak fachowo wyrażę, to w udziale mi przypadły Ogródki Działkowe im. Lucjana Rydla przy ulicy Radzikowskiego 83. Ponoć drzewiej (ciśnie mi się ta nomenklatura „etnobotaniczna”) ów teren należał do obecnego patrona działek, Lucjana Rydla. Niestety z smutkiem muszę dodać, że raczej słynny Pan Młody działki z romantyczną altanką nie wygospodarował w tym miejscu.Chociaż, kto wie…

DZIALKI RYDLA_MAPA

Obecne położenie owych ogródków działkowych jest co najmniej niebanalne. Naprzeciwko głównego wejścia roztacza się panorama z Macro Cash na pierwszym planie, na drugim planie, w tle po prawej Ikea, a po lewej Instytut Fizyki Jądrowej. Z zachodu graniczą działki z „dość” ruchliwą Armii Krajowej, zwieńczoną Rondem Ofiar Katynia, a od strony wschodniej z osiedlem bloków mieszkalnych. Jedynie sąsiedztwo połudnowej części ogródków działkowych wydaje się najmniej atrakcyjne – zwykła trakcja kolejowa.
Ale czyż nie jest pięknie?

DZIALKA RYDLA

Komentarze

  1. Magdalena
    8 06 2009
    1

    Bronowicki wymiar ogródków, które zgłębia Ewa, być może zaowocowuje weselnym wydarzeniem – w końcu wesela na działkach to temat wpisany w istotę imprez i działań wszędzie tam, gdzie tylko działkowcy dysponują swoją salą na zebrania – które, jak wiemy, nie odbywaja się znowu tak często. Zatem zobowiązuję załogę dzi: jeśli tylko ktoś odkryje szykujące się działkowe wesele – prosimy o kontakt!

Komentuj

dzielo dzialka zaloga dzi kolekcja dzielo dzialka formularz kontaktowy Muzeum Etnograficzne w Krakowie
freeenergyquote.com wine opener amazon www.carsaccidentsinsurances.com