Widok cudzej powodzi

28 06 2010 ::

Ostatnio trafiły w moje ręce zdjęcia powodzi na Zakolu Wisły (i sprzątania po niej), wysłane przez Macieja Siudmaka. I chciałam się nimi podzielić.

powódź na działkach maj 2010

powódź na działkach maj 2010

powódź na działkach maj 2010

powódź na działkach maj 2010

powódź na działkach maj 2010

Oglądając je, a potem planując ich umieszczenie tutaj, zdałam sobie sprawę, że nie jest to, rzecz jasna, tak niewinne jakbym chciała. Poniżej komentarz z ostatnio przeczytanej lektury, którą gorąco polecam.

Bycie widzem nieszczęść nawiedzających inne kraje jest jednym z najbardziej charakterystycznych przeżyć współczesności. Od półtora wieku patrzymy na to, co dla nas nagromadzili zawodowi, wyspecjalizowani turyści zwani dziennikarzami. (…) Reagujemy współczuciem, oburzeniem, podnieceniem albo aprobatą, w miarę jak ukazują nam się kolejne nieszczęścia.

Powyższy cytat pochodzi z okładki książki Susan Sontag “Widok cudzego cierpienia” (w przekładzie Sławomira Magali, wydanej w ubiegłym miesiącu przez Wydawnictwo Karakter).

Komentarze

 1. Ewa
  17 11 2010
  1

  To były okropne chwile a potem tygodnie sprzątania i liczenia strat. To nie mój ogród, ale mam tam znajomych. Bardzo im współczuję.

  w innym temacie. Kolorowe listewki na starych altankach, to po prostu sposób uszczelniania odstępów między deskami. W pewnym okresie taka była technologia na działkach.

  Jeśli mogłabym się w czymś przydać, to proszę o kontakt.

  Pozdrawiam
  Ewa Błachut – Prezes ROD Dębniki

Komentuj

dzielo dzialka zaloga dzi kolekcja dzielo dzialka formularz kontaktowy Muzeum Etnograficzne w Krakowie
freeenergyquote.com wine opener amazon www.carsaccidentsinsurances.com