Wystawa za rok

18 04 2011 ::

Od początku naszych działań mamy plany zakończenia działkowego doświadczenia wystawą. Plany wciąż są aktualne, ale nie będzie miało to miejsca w 2011 roku – okoliczności codziennego działania wymusiły zmianę harmonogramu.

W tej chwili pracujemy nad publikacją poświęconą kulturze ogrodów działkowych. Znajdzie się w niej miejsce na działkowe archiwalia, spojrzenia działkowców oraz głosy badaczy uczestniczących w projekcie. Będzie w niej także obszerna prezentacja fotografii różnych twórców (m. in. Jana Bujnowskiego, Jana Zegalskiego, Andrzeja Ślusarczyka, Andrzeja Jerzego Lecha, Mathilde Papapietro a także Aleksandra Duraja).

Gdy nowy termin planowanej prezentacji naszej pracy będzie znany ogłosimy go na blogu.

Komentarze

 1. zenona
  9 05 2011
  1

  A może tymczasem odbitka ksero, czy jakaś taka, rozmowy koordynatorki projektu Dzieło-Działka Pani Magdaleny Zych z dzienikarką Tygodnika Powszechnego Panią Agnieszką Sabor pt. Miejscy Pustelnicy mogła by się znależć w naszych gablotach działkowych. Co na to obie Panie? Pozdrawiam Zenona Stróżyk-Stulgińska

 2. Zdzisław
  28 08 2011
  2

  Dzień dobry Pani,

  Państwa projekt badawczy jest oryginalny i bardzo interesujący. Wykracza też swoim zasięgiem terytorialnym i zakresem tematycznym poza problematykę krakowskich ROD. Chociaż oparty jest na badaniach terenowych, to na pewno znana jest Państwu zawartość 68 stron internetowych polskich ROD, a także tematyka 6 forów dyskusyjnych tychże ogrodów działkowych. Do nich wszystkich znaleźć można linki m.in. na stronie ROD ‘Czarny Staw’.

  Jestem przekonany, że liczni działkowcy będą z wielką niecierpliwością oczekiwać na zapowiadaną wystawę oraz publikację wyników badania. Póki co, zapraszam Państwa uprzejmie na którąś z trzech różnych e-platform naszego ROD ‘Leśny Barcinek’ pod Poznaniem i dzielenie się może z nami wnioskami z dobiegających końca badań.

  Życząc udanego zakończenia projektu pozostaję w wyrazami uznania Zdzisław

  PS
  Promujemy Państwa projekt wśród czytelników naszych e-mediów. Zasługuje on na największą uwagę.

Komentuj

dzielo dzialka zaloga dzi kolekcja dzielo dzialka formularz kontaktowy Muzeum Etnograficzne w Krakowie
freeenergyquote.com wine opener amazon www.carsaccidentsinsurances.com