II Kongres PZD

15 09 2011 ::
Plakat II Kongresu PZD

Plakat II Kongresu PZD

Warszawa, 22 września 2011 r.

Mija 30 lat od powstania Polskiego Związku Działkowców, który wyłonił się z wcześniejszych form skupiających polski ruch ogrodów działkowych. Pretekstem wydarzenia jest także szereg monitorowanych przez działkowców inicjatyw zmierzających do nadania ogródkom działkowym w Polsce innego niż dotychczasowy statusu. W Kongresie weźmie udział 4 000 uczestników. Zapowiada się ciekawe wydarzenie o politycznym zabarwieniu.

Komentarze

 1. melania
  19 09 2011
  1

  W dniu 17 września 2011 w Poznaniu odbyła się Konferencja Ogólnopolskiego Towarzystwa Ogrodów Działkowych przygotowana przez O/Wielkopolska OTOD. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt przedstawicieli zarządów różnych ogrodów z terenu Polski wchodzących w skład PZD.
  Tematem była: Przyszłość ogrodów w III RP. Dyskutowano o przyszłości ogrodnictwa działkowego w świetle postanowień NIK, Sądu Najwyższego i Prokuratora Generalnego. Omawiano metody działalności PZD i łamanie statutu tej organizacji.
  Uczestnicy spotkania swe poglądy i opinie końcowe zawarli w Stanowisku Konferencji.

 2. zenona
  4 12 2011
  2

  W książce Anny Czocher pt.: W okupowanym Krakowie – codzienność polskich mieszkanców miasta 1939-1945 wydawnictwo “Oskar” Gdańsk 2011 i Muzeum II Wojny Światowej, strony 176,177 zawarte są informacje na temat ówczesnych krakowskich ogródków działkowych. Polecam gorąco. Zenona Stróżyk-Stulgińska

Komentuj

dzielo dzialka zaloga dzi kolekcja dzielo dzialka formularz kontaktowy Muzeum Etnograficzne w Krakowie
freeenergyquote.com wine opener amazon www.carsaccidentsinsurances.com