Książka, działka, eksperyment

22 05 2012 ::

Zapraszamy na promocję książki „dzieło-działka”, w najbliższy czwartek, 24 MAJA, o godz. 18.00, Plac Wolnica 1. Spotkanie poprowadzi Antoni Bartosz, a wezmą w nim udział badacze, autorzy i uczestnicy badań.


Eksperyment to hasło, które otwiera cykl spotkań z wątkami poruszanymi w książce o ogródkach działkowych, opartej na badaniach realizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie w ramach projektu „dzieło-działka”. Przed nami w czerwcu spotkanie o fotografii, wrześniowe o wolności i ziemi, i październikowe o samym procesie badań.

Fragment z okładki:

W książce znajdziemy eseje, artykuły naukowe czy projekty artystyczne, ukazujące różne aspekty działkowego życia. Mnogość wątków tu zawartych przyprawia o zawrót głowy: od historycznego kontekstu narodzin idei działki poprzez kwestie prawne dotyczące własności ziemi i nierównej walki, jaką działkowcy toczą z silniejszymi deweloperami, refleksję na temat roli i rodzajów roślin uprawianych na działce (oraz tego, co o nich myślą i mówią sami działkowcy), zagadnienia działkowej wynalazczości oraz inspiracji, jaką czerpią z działek artyści, aż po kwestie czysto egzystencjalne związane z pamięcią, obecnością, samotnością, upływem czasu.

Zapraszamy!

Komentuj

dzielo dzialka zaloga dzi kolekcja dzielo dzialka formularz kontaktowy Muzeum Etnograficzne w Krakowie
freeenergyquote.com wine opener amazon www.carsaccidentsinsurances.com