Pies Ogrodnika czeka na zgłoszenia

22 05 2012 ::

Zapraszamy do udziału w ogrodniczej akcji „Guerrilla gardening – klomby”! Pierwszym miejskim partyzantom możemy zaoferować również wsparcie w postaci pakietu startowego – ziemi i gotowych sadzonek!

Akcja ogrodnicza polega na sadzeniu, a następnie pielęgnacji roślin w nieużywanych donicach betonowych stojących w przestrzeni miejskiej. Planujemy obsadzenie ich roślinami, które znaleźć można na działkach – ozdobnymi oraz użytkowymi, np. warzywami.

Chętnych zapraszamy do kontaktu z koordynatorem – Psem Ogrodnika. Najlepiej skomunikować się za pomocą maila (pies-ogrodnika@o2.pl) lub telefonicznie (500 226 486).

Proponujcie własne miejsca, albo wybierzcie któreś z poniżej podanych:

schody między ul. Kalwaryjską a ul. Limanowskiego
Plac Wolnica
schody przy przejściu między supermarketem a osiedlem Kurdwanów
na Kurdwanowie wzdłuż pawilonu spółdzielni
na Rynku Podgórskim
wzdłuż ul. Nawojki
na Osiedlu Do Wilgi
przy zakręcie ul. Zabłocie na wysokości mostu Kotlarskiego

Z każdym, kto zgłosi swój udział, umawiamy się na spotkanie przy klombie, najchętniej o poranku, przed pojawieniem się licznych gapiów-przechodniów. Elementem gry jest dyskrecja w działaniu. Miejsc w terenie nie będziemy znakować, ani podpisywać. Pies Ogrodnika służy wsparciem merytorycznym w zakresie ogrodnictwa, pomocną dłonią oraz… zapewnia towarzystwo. W grupie przecież raźniej, zwłaszcza kiedy decydujemy się działać prywatnie w przestrzeni publicznej.

Poszukujemy osób, które chcą nie tylko przyłożyć rękę do sadzenia, ale wykażą się niezbędną w uprawie roślin konsekwencją – będą podlewać i plewić rośliny. Na czas urlopu uczestników, Pies Ogrodnika może te obowiązki przejąć, by klomby nie zostały bez opieki.

Pod tym linkiem rozmowa o ożywianiu miejskich klombów.

Komentuj

dzielo dzialka zaloga dzi kolekcja dzielo dzialka formularz kontaktowy Muzeum Etnograficzne w Krakowie
freeenergyquote.com wine opener amazon www.carsaccidentsinsurances.com